Trwają konsultacje dotyczące zmiany organizacji ruchu na osiedlu Górzyskowo. Ich elementem było spotkanie dla mieszkańców.
Przedstawiona koncepcja zakłada, że ulica Strzelecka prowadziłaby od Żwirki i Wigury do Gnieźnieńskiej, ulica Gołębia – od Gnieźnieńskiej do Żwirki i Wigury, natomiast ulica Jaskółcza – ze Żwirki i Wigury do Gnieźnieńskiej. Ulice Kcyńska i Kossaka pozostałyby dwukierunkowe.
Takie zmiany uporządkowałyby ruch na osiedlu, poprawiły bezpieczeństwo i zapewniły więcej miejsc parkingowych. Jednocześnie jednak czas przejazdu wydłużyłby się, a wzrost liczby miejsc nie byłby aż tak duży, aby ostatecznie rozwiązać problem.
Wprowadzenie ruchu jednokierunkowe na osiedlu Górzyskowo ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Dlatego zorganizowano konsultacje społeczne w tej sprawie. Ich celem jest zebranie opinii mieszkańców na temat proponowanych zmian w organizacji ruchu oraz umożliwienie zgłoszenia uwag i sugestii dotyczących planowanych rozwiązań.
Częścią konsultacji było spotkanie, które odbyło się w czwartek, 7 maja w Zespole Szkół nr 32 przy ul. Kruczej 5A. Mieszkańcy licznie przybyli, aby zapoznać się z proponowanymi zmianami, zadać pytania i przedstawić swoje opinie oraz uwagi. Oprócz rozmowy o organizacji ruchu mogli też zapytać o kwestie związane z innymi zmianami - na przykład związanymi z budową linii tramwajowej.
Mieszkańcy osiedla nadal mogą wyrazić swój głos w konsultacjach. Formularz online jest dostępny na STRONIE